Part #CENF1217
Canuck Enforcer 12 Ga 3″ Blued 17″ Barrel Black Synthetic Stock, Raptor & Pistol Grip Pump Action
$380.00
In stock
The Canuck Enforcer is a 17", pump action shotgun with a 4-round capacity. It comes with an ergonomic, ridged forend and a rubberized pistol grip for added advantage and minimal slippage on the firear...Read More
Description
The Canuck Enforcer is a 17″, pump action shotgun with a 4-round capacity. It comes with an ergonomic, ridged forend and a rubberized pistol grip for added advantage and minimal slippage on the firearm while shooting. Also included are a rubberized Raptor grip and a tactical fixed stock, making this a versatile, reliable shotgun for any situation. Also included are 3x mobile chokes.
Additional information
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 110 × 25 × 10 cm |
| Brand | Canuck |
| Calibre | 12 Ga |
| Height/Length | 3" |
| Colour | Blued |
| Barrel Length | 17" |
| L/R Hand | Right Hand |
| Action | Pump |

