Part #COU41026
Canuck 410 Ga 3″ Black 26″ Barrel Walnut Stock O/U
$815.00
In stock
The Canuck Over-Under Shotgun is built to be the best bang for the buck going when it comes to over/under shotguns. Great quality at an affordable price. Specifications: Gauge: .410 Gauge Actio...Read More
Description
The Canuck Over-Under Shotgun is built to be the best bang for the buck going when it comes to over/under shotguns. Great quality at an affordable price.
Specifications:
Gauge: .410 Gauge
Action: Break Action
Chamber: 3″
Barrel Type: Vented Rib Barrel (Blued)
Barrel Length: 26″
Sight: Fiber Optic
Receiver Finish: Blued Steel
Stock Material: Walnut
Forend Material: Walnut Schnabel Forend
Weight: 6.2 lbs
Length: 48″
Part#: COU41026
Additional information
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 110 × 25 × 10 cm |
| Brand | Canuck |
| Calibre | 410 Ga |
| Height/Length | 3" |
| Colour | Blued |
| Barrel Length | 26" |
| L/R Hand | Right Hand |
| Action | Over/Under |

