Part #CHPWAL12528
Canuck Pioneer Hunter 12 Ga 3-1/2″ Black 28″ Walnut Stock Pump Action
$440.00
In stock
The Canuck Pioneer is your textbook wood stock pump-action shotgun. Coming in at a great price point, the Canuck Pioneer 12 Gauge is the perfect shotgun for a day with the fellas blasting clays or an...Read More
Description
The Canuck Pioneer is your textbook wood stock pump-action shotgun. Coming in at a great price point, the Canuck Pioneer 12 Gauge is the perfect shotgun for a day with the fellas blasting clays or an early morning start at your local duck pond.
Additional information
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 110 × 25 × 10 cm |
| Brand | Canuck |
| Calibre | 12 Ga |
| Height/Length | 3-1/2" |
| Colour | Black |
| Barrel Length | 28" |
| L/R Hand | Right Hand |
| Action | Pump Action |

