Part #500.255
Chiappa Little Badger 22 LR Desert Tan Cerakote 16.5″ Threaded Bbl Wire Steel Stock
$265.00
In stock
Caliber: 22 Long Rifle Action: Folding Break Open Barrel Length: 16.5" (419 mm) Capacity: 1 FeedingManual Trigger Sytem: Single Stock: Wire Steel Forend: Quad Oicatinny Front Sight: Fi...Read More
Description
Caliber: 22 Long Rifle
Action: Folding Break Open
Barrel Length: 16.5″ (419 mm)
Capacity: 1
FeedingManual
Trigger Sytem: Single
Stock: Wire Steel
Forend: Quad Oicatinny
Front Sight: Fixed Military Style
Rear Sight: Adjustable Military Style
Safety: Half Cock Hammer
Weight: 2.9 lbs
Lenght: 31″ (787)
Material: Alloy Frame, Steel Barrel
Finish: Desert Sand Cerakote
Extraction: Extractor
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 33 × 5 cm |
| Brand | Chiappa |
| Calibre | 22 LR |
| Colour | Brown |
| Barrel Length | 16.5" |
| L/R Hand | Right Hand |
| Action | Single Shot |

