Part #HCBN3006GRYW
Howa Carbon Stalker 30-06 Sprg Blued 22″ Barrel Carbon Fiber Stock W/Grey Web
Out of stock
Contact us via email with the Brand and Part number for pricing and availability.
Engineered for hunters who demand strength without the weight, the Howa Carbon Stalker in 30-06 Sprg delivers precision, reliability, and ultra-lightweight performance in the field. This rifle offers...Read More
Description
Engineered for hunters who demand strength without the weight, the Howa Carbon Stalker in 30-06 Sprg delivers precision, reliability, and ultra-lightweight performance in the field. This rifle offers incredible rigidity and weight reduction, making it ideal for backcountry pursuits.
Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 27 × 13 cm |
| Brand | Howa |
| Calibre | 30-06 Sprg |
| Colour | Black |
| Barrel Length | 22" |
| L/R Hand | Right Hand |
| Action | Bolt |

