Part #70410
Marlin 1894 Classic 357 Mag Blued 18.5″ Barrel American Black Walnut Stock w/ Semi-Buckhorn Sight
$1,950.00
In stock
A classic American favorite, chambered in America's most popular pistol calibers. Walnut furniture, deeply blued metal and 9-Shot tubular magazine, and SBF ramp with Hooded front sight completes its t...Read More
Description
A classic American favorite, chambered in America’s most popular pistol calibers. Walnut furniture, deeply blued metal and 9-Shot tubular magazine, and SBF ramp with Hooded front sight completes its traditional lever gun profile. Chambered in 357 Mag/38 Spl.
Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 126 × 25 × 10 cm |
| Brand | Marlin |
| Calibre | 357 Mag |
| Colour | Blued |
| Barrel Length | 18.5" |
| L/R Hand | Ambidextrous |
| Action | Lever |

