Part #31046
Maverick 88 Security 12 Ga 3″ Blued 20″ Barrel Black Synthetic Stock Pump Action
$365.00
In stock
The working man's shotgun, the Maverick Line of pump-action shotguns are proven performers - equally at home in the woods, upland fields, or on home security duty. PUMP-ACTION FEATURES: Dual extractor...Read More
Description
The working man’s shotgun, the Maverick Line of pump-action shotguns are proven performers – equally at home in the woods, upland fields, or on home security duty. PUMP-ACTION FEATURES: Dual extractors, twin action bars, positive steel to steel lockup, and an anti-jam elevator provide trouble free operation.
Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 110 × 25 × 10 cm |
| Brand | Mossberg |
| Calibre | 12 Ga |
| Height/Length | 3" |
| Colour | Blued |
| Barrel Length | 20" |
| L/R Hand | Right Hand |
| Action | Pump |

