Part #94700
Savage 93FVSS 22 WMR Stainless 21″ Heavy Barrel Black Synthetic Stock
Out of stock
Contact us via email with the Brand and Part number for pricing and availability.
Combine the extra punch of the 22 WMR cartridge with user-adjustable AccuTrigger technology in the 93 FVSS. Its 21-inch, heavy stainless steel barrel is button rifled for exceptional accuracy and perf...Read More
Description
Combine the extra punch of the 22 WMR cartridge with user-adjustable AccuTrigger technology in the 93 FVSS. Its 21-inch, heavy stainless steel barrel is button rifled for exceptional accuracy and perfectly balanced to the rugged synthetic stock.
Additional information
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 108 × 16 × 9 cm |
| Brand | Savage Arms |
| Calibre | 22 WMR |
| Colour | Stainless |
| Barrel Length | 21" |
| L/R Hand | Right Hand |
| Action | Bolt |

