Part #TFTT27LL113
Tikka T3x Lite Left Hand 7mm Rem Mag Stainless 24.3″ Barrel Black Synthetic Stock
Original price was: $1,350.00.$1,299.00Current price is: $1,299.00.
In stock
When compromise is not an option. With the metal parts made of Sako's high-grade stainless steel, this is a sturdy and long-lasting choice for all weather conditions.
Description
When compromise is not an option. With the metal parts made of Sako’s high-grade stainless steel, this is a sturdy and long-lasting choice for all weather conditions.
Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 127 × 19 × 9 cm |
| Brand | Tikka |
| Calibre | 7mm Rem Mag |
| Colour | Stainless |
| Barrel Length | 24.3" |
| L/R Hand | Left Hand |
| Action | Bolt |

