Part #511304692
Winchester SX4 Hybrid Hunter 20 Ga 3″ FDE Cerakote 28″ Barrel Realtree Max-7 Camo Stock Semi Auto
$1,565.00
In stock
Gas-operated autoloading shotgun with lightweight aluminum alloy receiver. Barrel has chrome-plated chamber and bore and ventilated rib. Cerakote FDE finish on receiver and barrel. Composite stock wit...Read More
Description
Gas-operated autoloading shotgun with lightweight aluminum alloy receiver. Barrel has chrome-plated chamber and bore and ventilated rib. Cerakote FDE finish on receiver and barrel. Composite stock with Realtree Max-7 camouflage finish. Larger bolt handle, bolt release and reversible safety button. Includes three choke tubes, TRUGLO fiber-optic sight, Inflex Technology recoil pad and sling swivel studs.
Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 98 × 25 × 10 cm |
| Brand | Winchester |
| Calibre | 20 Ga |
| Height/Length | 3" |
| Colour | Brown |
| Barrel Length | 28" |
| L/R Hand | Right Hand |
| Action | Semi Auto |

