Part #LV410S-WALNUT
EGE Arms 410 Ga 2-1/2″ Blued 12.2″ Barrel Walnut Stock Lever Action
Out of stock
Contact us via email with the Brand and Part number for pricing and availability.
Ege Arms lever action shotgun, caliber .410 gauge with an Walnut stock, chambered 2.5" with the barrel length being 12.2" Specifications Make: Ege Arms Model: LV410S Walnut Calibre/Gauge: 410 ...Read More
Description
Ege Arms lever action shotgun, caliber .410 gauge with an Walnut stock, chambered 2.5″ with the barrel length being 12.2″
Specifications
Make: Ege Arms
Model: LV410S Walnut
Calibre/Gauge: 410 Bore
Action Type: Lever Action
Handedness: Right-Handed
Barrel Length: 12.2″
Magazine Capacity: 5
Additional information
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 110 × 25 × 10 cm |
| Brand | EGE Arms |
| Calibre | 410 Ga |
| Height/Length | 2-1/2" |
| Colour | Blued |
| Barrel Length | 12.2" |
| L/R Hand | Right Hand |
| Action | Lever |


