Part #535766220
Winchester XPR Left Hand 308 Win 22″ Perma-Cote Matte Blued Bbl Black Polymer Stock
$930.00
In stock
Designed for left-handed hunters and shooters. Features a black polymer stock with Inflex Technology recoil pad. Non-glare matte blue finish. Adjustable M.O.A. Trigger System. Nickel Teflon coating on...Read More
Description
Designed for left-handed hunters and shooters. Features a black polymer stock with Inflex Technology recoil pad. Non-glare matte blue finish. Adjustable M.O.A. Trigger System. Nickel Teflon coating on bolt. Detachable box magazine
Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 128 × 25 × 10 cm |
| Brand | Winchester |
| Calibre | 308 Win |
| Colour | Blued |
| Barrel Length | 22" |
| L/R Hand | Left Hand |
| Action | Bolt |

