Part #535782294
Winchester XPR Strata MB Left Hand 6.5 PRC 24″ Perma-Cote FDE Bbl TrueTimber Strata Camo Synthetic Stock
Out of stock
Contact us via email with the Brand and Part number for pricing and availability.
Accurate bolt-action hunting rifle built for left-handed shooters. Features a composite stock with TrueTimber Strata camo finish. Barrel and action protected with Perma-Cote FDE finish. Precision butt...Read More
Description
Accurate bolt-action hunting rifle built for left-handed shooters. Features a composite stock with TrueTimber Strata camo finish. Barrel and action protected with Perma-Cote FDE finish. Precision button-rifled barrel with muzzle brake. M.O.A. Trigger System. Detachable box magazine.
Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 128 × 25 × 10 cm |
| Brand | Winchester |
| Calibre | 6.5 PRC |
| Colour | Brown |
| Barrel Length | 24" |
| L/R Hand | Left Hand |
| Action | Bolt |

